Eğitimci-Yazar Mikail Okumuş, Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Eğitimci-Yazar Mikail Okumuş Manisa Turgutlu Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine “ Namazın Ruhsal ve Fiziksel Faydaları “ konulu konferans verdi. Mikail Okumuş konuşmasında: “Yetiştirme yurtlarında kaldığını, hayatta çok büyük sıkıntılar çektiğini, ancak öğretmenleri sayesinde kitap okuma alışkanlığı kazandığını belirtti. Okumuş; “Hayata tutunma ve başarılı olmam kitap okuma ve namaz ile gerçekleştirdim “ dedi.

Özellikle namazın öneminden bahseden yazar Okumuş, “Namazın ruhsal ve fiziksel pek çok faydalarının olduğunu, namaz kılan insanlarda eklem romatizması, sindirim sistemi sorunları, ruhsal sıkıntılar daha az görüldüğünü, aidiyet sorunu, belirsizlik ve umutsuzluğu ortadan kalktığı ve insanlar hayata daha olumlu baktığını “ belirtti.

Konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Okumuş, Turgutlu’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve karşısında ilgili öğrencilerin bulunmasından duyduğu memnuniyeti belirtti. Konferansı ilgiyle dinleyen öğrenciler yazarın  ”Seccadem Beni Özler mi?” kitabını imzalattılar.

Okulu müdürü Mustafa Demirarslan, yazar Mikail Okumuş’a hediye takdim etti ve teşriflerinden dolayı kendisine teşekkür etti.

Ziyaretçi :1208
Bugün : 4
Toplam : 398843

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.